Book sommerferie med ophold i Trysil
Her kan du booke hotel, hytte eller lejlighed i Tysil. Venligst bemærk, at overfarten købes separat.
Ofte stillede spørgsmål
Er jeg sikret plads på skibet?
Nej, men hvis du bestiller i god tid, har vi normalt ledige pladser. Køb overfarten her.
Hvorfor kan jeg kun bestille overnatning?
Vi arbejder i øjeblikket på at lancere en helt ny bookingløsning med et større udvalg af overnatningssteder. Det vil i den mellemliggende periode ikke være muligt at booke en overfart og overnatning som en pakke på denne destination. Hver del skal bestilles separat.
Hvordan booker jeg overfarten?
Klik her for at købe overfarten efter booking af overnatningssted. Vælg om du skal rejse til Larvik eller Kristiansand.
Vigtig information i forbindelse med COVID-19
For at sikre dig en god og tryg ferieoplevelse har vores samarbejdspartnere indført retningslinjer og tiltag for smittereduktion som følge af COVID-19. Det kan derfor betyde, at overnatningsstedet kan opleves lidt anderledes end det, som er beskrevet på fx. hjemmesiden. Dette gælder også attraktioner, oplevelser og forlystelsesparker i Norge. For yderligere information anbefaler vi, at I holder jer opdateret på overnatningsstedernes og attraktionernes egne hjemmesider. Vær opmæksom på, at der kan ske løbende opdateringer.
Værd at vide om Trysil
Oplev bl.a. den helt nye klatrepark "Højt og lavt". Alle ruter starter fra et 12 m. højt tårn, med 5 forskellige sværhedsgrader og 66 forskellige elementer.
Trysil byder også på den sjove cykelbane Trysil Bike Arena - her kan både børn og voksne udfolde sig i fysiske aktiviteter. Lej nemt en cykel og tag på opdagelse.
Vejbeskrivelse
Afstande til Trysil fra Larvik 340 km. Fra Kristiansand 530 km.
Ankomst til Trysil ad vej 26 fra Larvik og Kristiansand.