Vigtig information. For at sikre dig en god og tryg ferieoplevelse har vores samarbejdspartnere indført retningslinjer og tiltag for smittereduktion som følge af COVID-19. Det kan derfor betyde, at overnatningsstedet kan opleves lidt anderledes end det, som er beskrevet på fx. hjemmesiden. Dette gælder også skicentrene samt attraktioner og oplevelser på på destinationerne i Norge. For yderligere information anbefaler vi, at I holder jer opdateret på overnatningsstedernes og skicentrenes egne hjemmesider. Vær opmæksom på, at der kan ske løbende opdateringer.
Skønne hytter med plads til hele familien
Hytterne er spredt ud over et område i bunden af skiløjperne i Vestlia, omgivet af skov, fjeld og haver, med masser af plads mellem hver hytte. Her kan børnene lege sikkert både sommer og vinter. Geilo Ski Center er den nærmeste nabo, kun 50 meter væk. Du kan hurtigt komme fra hytterne til skiudlejning, lift og fjeld og stadig komme hjem til frokost, hvis du ønsker det
Om hytterne
30 flotte hytter af god standard, smagfuldt indrettet og udstyret med gedigne norske møbler. Hytterne ligger i et roligt skovområde ved foden af Geilolia Skisenter, så ved de fleste hytter kan skiene spændes på lige uden for døren, og du kan glide direkte til lifterne.
Alle hytter har en stor, rummelig hems og god plads i spise-afdelingen. Køkkenet er udstyret med komfur/ovn, køle/fryseskab og opvaskemaskine og er indrettet i kombination med opholdsrummet. Hytterne har også en hyggelig sofa-afdeling med pejs og et stort vindfang med skifergulv og støvlehylde med el-radiator, så skistøvlerne er tørre og varme når de skal på. Der er plads til 2-3 biler ved hver hytte.
Aktuelle tilbud - Valgfri ankomst min. 3 døgn (5 døgn uge 52, 7, 8, 9 & 13)
-
Hytte til 12 personer - Type C
5 soverum. Hytten er indrettet som type B, men med 3 soverum på 2. etage. Alle 3 med 2 enkeltsenge.
12 personer 5 soverum 2 bad Køkken 145 m²Inkl. overfart tur/retur
Priserne er markedspriser fra 6/8 2020, gældende for afrejse uge 3 2021
-
Hytte for 10 personer - Type B
4 soverum, 2 soverum i stueplan, 1 med dobbeltseng og 1 med 2 køjesenge. På 2. etage er der 2 soverum med hver 2 enkeltsenge. Sengefordelingen kan dog variere.
10 personer 4 soverum 2 bad Køkken 120 m²Inkl. overfart tur/retur
Priserne er markedspriser fra 6/8 2020, gældende for afrejse uge 3 2021
-
Hytte for 7 personer - Type A
Dobbelthyttter med 2 boliger. I underetagen er der 1 soverum med dobbeltseng. På 2. etage er der 2 soverum, begge med 2 senge og hems med 1 seng.
6-7 person 3 soverum 1 bad Køkken 75 m²Inkl. overfart tur/retur
Priserne er markedspriser fra 6/8 2020, gældende for afrejse uge 3 2021
-
Skiweekend - Inkl. liftkort
Tilbuddet gælder i uge 1-6 + uge 10-11.
Alt dette er inkluderet:
- Overfart tur/retur for 10 personer og 1 bil
- 3 overnatninger fra torsdag-søndag eller
- 3 overnatninger fra onsdag-lørdag
- 3 dages liftkort (ekskl. key-card)Alt dette er inkluderet:
- Overfart tur/retur for 10 personer og 1 bil
- 3 overnatninger fra torsdag-søndag eller
- 3 overnatninger fra onsdag-lørdag
- 3 dages liftkort (ekskl. key-card)
Priserne er markedspriser fra 21/9 2020, gældende for Hytte for 10 - Type B med afrejse uge 1 2021
Priser på grupperejser (min 20 pers.)
- 3 døgn fra 655,- pr. person
- 5 døgn fra 860,- pr. person
- 7 døgn fra 1.060,- pr. person
Læs mere på vores gruppeside eller kontakt vores gruppeafdeling