Du er her:

Restauranter

Der er mange gode og spændende madoplevelser i vente om bord på Superspeed 1. Rygning er ikke tilladt i vores restauranter og barer.

På SuperSpeed kan du vælge mellem flere restauranter

Buffetrestaurant (All inclusive) Catch Me If You Can

Restaurant "Catch me if you can" på SuperSpeed 1
Kapacitet 365 siddepladser
Bordbestilling Ja, online eller telefon
Placering Forud, dæk 8
Morgenbuffet + natbuffet kr. 116,-
Frokostbuffet kr. 222,-
Aftenbuffet kr. 242,-
Sen aftenbuffet
(Efter kl. 22.00)
kr. 146,-
Børn Halv pris

Buffetrestauranten byder på lækker norsk buffet inkl. egen børnebuffet. Bordet står dækket til morgenmad, frokost og middag. Mineralvand, juice, mælk, øl, vin og kaffe er inkluderet i prisen. Øl og vin serveres ikke under morgenmaden samt sen aften-/natbuffet. Du beholder din egen stol under hele overfarten.

Bistro - Fly Me To The Moon

Restaurant "Fly me to the moon" på Superspeed 1
Kapacitet 340 siddepladser
Bordbestilling Ikke muligt
Servering Lette retter
Pladsering Midtskibs, dæk 8

Bistroen "Fly Me To The Moon" ligger midtskibs på dæk 8. Her finder du et godt og varieret tilbud af frisk brød, lækre salater og grønsagsretter, spændende lune retter, wok-retter, pasta og pizza varianter og et bredt udvalg af kager og desserter. Derudover kan der købes kaffe, mineralvand, juice, øl og vin. Betaling sker ved udgangen af bistroen. Ingen forhåndsreservation.

Bar og Café - The Bluefins

Blue Fins Lounge & Bar på Superspeed 1
Kapacitet 365 siddepladser
Bordbestilling Ikke muligt
Servering Kaffe, smoothies, brød og kager
Pladsering Agter, dæk 7 og 8

På dæk 7 og 8 ligger The Bluefins. En moderne bar som udover øl og vin tilbyder flere varianter af kaffe, smoothies, frisk brød og kager. Ingen forhåndsreservation.

NB! Fredage og lørdage i lavsæsonen skal man være fyldt 18 år for at få adgang til The Bluefins.

Økonomibilpakker 2011

Kan bookes fra fredag den
27. august.
- i løbet af dagen.

SPAR kr. 600,- tur/retur
i uge 36-47

På restpladser får du nu kr. 600,- i rabat. Gælder bilpakker for 5 personer og 1 bil tur/retur i ugerne 36-47.
Bestil på 99 56 19 77
Oplys kode: Kara

  • NU fra kr. 250,-

Mest populære overfarter

For bestilling skal du blot klikke på den ønskede overfart. Flere priser finder du ved at klikke på den grønne knap "Søg pris og bestil".

  • 3-døgns bilpakke op til 5 personer
  • fra kr. 810,-
  • Økonomi-bilpakke op til 5 personer
  • fra kr. 850,-
  • Økonomicampingpakke
  • fra kr. 1890,-
  • Personer med eller uden bil
  • fra kr. 200,-
Søg pris og bestil
SuperSpeed 1 går mellem Hirtshals og Kristiansand i Norge på 3 timer og 15 minutter